ВИДЕО РЕЦЕПТ: Направете вкусни крофни!

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Направете вкусни крофни!

Ретко кој не сака крофни – погледнете го видео рецептот за највкусните крофни…

Состојки:

  • 400 мл млеко
  • 40 гр квасец
  • 50 мл масло
  • 1 лажица шеќер
  • малку сол
  • 2 јајца
  • 700 гр брашно + 100 гр

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text