ВИДЕО: Кујната ја прави куќата дом – направете го готвењето вистинска уметност и забава

ВИДЕО: Кујната ја прави куќата дом – направете го готвењето вистинска уметност и забава

Кујната не е место каде треба само да работиме. Тоа е просторија која куќата ја прави дом, па затоа времето поминато во неа треба да биде исполнето со забава.

Ова видео ќе ви покаже колку може да биде интересна храната и каква уметност може да излезе од неа:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text