ФОТО: Хрватската претседателка погрешно се ракуваше со Кралицата

ФОТО: Хрватската претседателка погрешно се ракуваше со Кралицата

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, во рамките на официјалната посета на Велика Британија, денес беше примена од страна на Кралицата Елизабета II.

За време на средбата, како што пишуваат хрватските медиуми, Китаровиќ го прекршила протоколот за ракување со Кралицата и се ракувала со неа користејќи ги двете раце.

Погледнете како тоа и згледало, како и повеќе детали за протоколот и фотографии од ракувања на други светски лидери со британската кралица:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината