ВИДЕО: „Паста три колоре” – шарени тестенини за 15 минути

ВИДЕО: „Паста три колоре” – шарени тестенини за 15 минути

Тестенините имаат одличен вкус, а ако имаат три бои, тогаш се уште повкусни и изгледаат совршено на бела чинија.Ви нудиме брз и вкусен рецепт за ручек со семејството.

 

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство