Утре неработен ден – ќе ни се погоди ли времето за празничен ручек?

Утре неработен ден – ќе ни се погоди ли времето за празничен ручек?

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со ретки грмежи. Пообилни ќе бидат во западните и северозападните делови на земјава, каде наместа се очекува да наврнат  над 25 литри на метар квадратен воден талог.  Ќе дува умерен,  повремено засилен ветер од јужен правец, но повеќе ќе биде застапен во западните подрачја.Минималната температура ќе се движи од 7 до 13 степени, а дневната од 15 до 20 степени.

Во Скопското подрачје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, но со променлив интензитет. Температурата ќе биде од 7 до 18 степени.

Утре ќе одмориме од работните обврски, но за жал времето нема да оди во наш прилог. Времето облачно со врнежи од дожд и грмотевици.

Повеќе вести на Готви.мк:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

singlepost_text