Со овој СУПЕР ТРИК веќе никогаш нема да ви се насобира прашина на површините

Со овој СУПЕР ТРИК веќе никогаш нема да ви се насобира прашина на површините

Чистењето прашина за многумина е ноќен кошмар баш поради тоа што брзо повторно се наталожува, и се чини ккао ништо да не направиле.

Но, постои одличен трик како да постигнете прашината да не се собира толку брзо на површините – премачкајте ги со смеса од јаболков оцет и глицерин.

Потребни ви се еден литар вода, една лажица јаболков оцет и една лажица глицерин.

Водата добро измешајте ја со јаболковиот оцет и глицеринот. Од течноста нанесете на памучна крпа и со неа премачкајте ги површините.

И проблемот е решен – обидете се!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text