Како за недела дена да се решите од салото на стомакот!?

Како за недела дена да се решите од салото на стомакот!?

Овие намирници не смеат да бидат дел од вашата исхрана во текот на оваа диета, бидејќи не помагаат при топење на маснотиите, туку го потенцираат нивното насобирање и задржување во телото.

Избегнувајте сол

Поради конзумацијата на големи количини солена храна, во телото се задржува вишок вода. Затоа избегнувајте сол и храна со многу натриум.

Не јадете јаглехидрати

Заборавете на тестенини и леб бидејќи тие не се намирниците кои би требало да ги јадете ако сакате да изгубите вишок масни наслаги. Јадете храна богата со протеини.

Намалете го внесот на млеко

Обожавате млеко и дневно пиете повеќе од половина литар? Тоа би можела да биде една од причините зошто постојано чувствувате надуеност и имате гасови. Намалете го внесот на млекото и наместо млеко, пијте јогурт или јадете сирење.

Заборавете на лути зачини

Многу зачинета храна предизвикува засилено излачување киселини во желудникот и предизвикува иритација, што никако нема да ви помогне при губењето масни наслаги. Бирајте свежи зачини кои имаат поблаг вкус.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text