Неговото височество лешник: Многу здравје во мало пакување

Неговото височество лешник: Многу здравје во мало пакување

Лешниците се супер вкусна и супер здрава намирница од кујната, а освен тоа е и одлична декорација.Содржи калциум, калиум, фосфор, цинк, бакар, селен, витамини Ц, Б6, Е, како и фолна киселина.

Го забавува стареењето, спречува многу сериозни болести и спречува срцев и мозочен удар.

Штити од рак на дојда и простата.

Го намалува и ризикот од најзастапената болест на денешницата, дијабетес.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text