Smiling young woman applies cream on her hands. On a white background.

Маска за испукани и суви раце – подобра е и од најскапите креми

Дојде есен, температурите нагло паднаа, а тоа предизвика промени и кај луѓето. Настинките и вирусите се честа појава овој период, а исто така и поради пониските температури, кожата се суши и
пука.Ви нудиме решенија против испуканите раце, кои можат да создадат болка и проблеми.

Состојки:

  • маслиново масло
  • вода

Подготовка:

  1. Во еден сад ставете маслиново масло и вода и оставете да се загрее на оган.
  2. Масирајте ги рацете со топлата смеса, но внимавајте да не е претопла за да не се изгорите.

Повеќе вести на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате