ЗЛАТО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ: Три состојки за да изгледате како холивудска дива

ЗЛАТО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ: Три состојки за да изгледате како холивудска дива

Со три состојки од кујната, решете се со проблемот на сувата кожа. Ви требаат авокадо, портокали и мед. Комбинацијата е вредна злато.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • 30 мл сок од портокал
  • 1 лажица мед
  • 5 капки камилица

Подготовка:

  1. Се се става во блендер, се нанесува на лицето, па по 30минути се мие лицето со млака вода.
  2. Лицето ќе ви биде свежо.

Повеќе поврзани вести на Готви.Мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате