ДОМОТ НЕКА ЗАМИРИСА НА МЕСО: Сочен викенд рецепт

ДОМОТ НЕКА ЗАМИРИСА НА МЕСО: Сочен викенд рецепт

Викендот е период од неделата кога сите сакаме да се собереме со нашите најмили и да уживаме во вкусно јадење. Ви нудиме супер рецепт за вкусно и сочно месо кое сите ќе ги примами да дојдат на трпеза.Подготовката е едноставна а е прикажана во видеото.

Одлично оди со чаша вино.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Динстано телешко со печурки

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Брзо и посно: Печурки со сусам

Мусака со печурки

Печурки во бел сос

Свежа салата со тестенини

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Тестенини во песто сос

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка

Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text