Утрово земјотрес ја стресе Македонија

Утрово земјотрес ја стресе Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава на 08.10.2016 година, регистрира земјотрес од соседна Р. Грција.Овој земјотрес се случи во 02 часот и 33 минути, со Рихтерова локална магнитуда 4.0. Истиот беше почувствуван во Гевгелија, Струмица и околината со интензитет од IV-V степени според Европската макросеизмичка скала.

Повеќе вести на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

 

singlepost_text