Наполнила СТАР ЛЕБ со топен кашкавал и лук. И добила нешто ПОДОБРО И ОД ПИЦА! (ВИДЕО)

Наполнила СТАР ЛЕБ со топен кашкавал и лук. И добила нешто ПОДОБРО И ОД ПИЦА! (ВИДЕО)

Благодарение на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Треба само да ги повторите чекорите прикажани на видеото.

Состојки:

  • 1 поголема векна стар леб
  • 300 гр кашкавал
  • 125 гр путер
  • малку сол
  • 2 чешниња лук

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Повеќе вести на Готви.мк

Вкусен појадок

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text