ДРЕВЕН РЕЦЕПТ ЗА ДОЛГ ЖИВОТ: Чај за долговечност

ДРЕВЕН РЕЦЕПТ ЗА ДОЛГ ЖИВОТ: Чај за долговечност

Чаевите делуваат позитивно на нашето здравје, но овој чај кој се употребува во тибетската медицина, лечи буквално се и помага да живееме долго.

Состојки:

  • 2л вода
  • 5 гр ѓумбир
  • 2 чажици лимон
  • 2 лажици мед
  • прстофат анасон и пипер

Подготовка:

  1. Водата се остава да заврие па се ставаат сите состојки во неа.
  2. Водата треба малку да се олади пред да ги додадете состојките.

Повеќе вести на Готви.мк:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории