ВИКЕНДОТ НЕКА ПОЧНЕ ЗДРАВО: Утринска свежина со портокалово смути

ВИКЕНДОТ НЕКА ПОЧНЕ ЗДРАВО: Утринска свежина со портокалово смути

Смути пијалоците не само што се вкусни, туку и изгледаат одлично. Шаренилото на бои крие витамини кои му помагаат на телото да биде свежо и пред се здраво. Ви нудиме супер начин да го почнете викенд утрото:

Состојки:

  • 500 гр јаболки 
  • 2 цитрони 
  • 4 моркови 
  • 2 портокали 
  • 500 мл вода

Се се става во блендер, па смесата се сипува во чаша.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана