Ви треба само морков за да имате млада и здрава кожа

Ви треба само морков за да имате млада и здрава кожа

Само морков ви е потребен за да имате здрави и млада кожа и за да се чувствувате одлично. Оваа маска за лице може да се употребува за масна или нормална кожа.

Состојки:

  • 2-3 моркови
  • 4-5 лажици мед

Подготовка:

  1. Морковите изблендирајте ги, додајте го медот и мешајте. Оставете ја маската на претходно измиено лице, да делува околу 10 минути.
  2. Измијте се со млака вода.

Повеќе вести на Готви.мк:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

 

 

 

singlepost_text