Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО)

Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО)

Иако можеби мислите дека не сте вешта домаќинка, и тоа како можете да се впуштите во оваа авантура…

Омбре техниката е многу популарен метод за украсување свадбени, но и роденденски торти.

Ефектот на сенчање може да се изведе и на фондан, и на шлаг. Дури може да се работи и на детали за украсување.

Постапката е многу едноставна. Така, иако можеби не сте вешта домаќинка, можете да се впуштите во оваа авантура. Тешко дека ќе испадне лоша.

Жената од видеото направи розева омбре фантазија – три реда ружи во три различни нијанси розе шлаг, од најтемен (дното), до најсветол (врвот).

Погледнете го видеото:

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text