Здрав и вкусен појадок:  Намирниците ги имате дома

Здрав и вкусен појадок: Намирниците ги имате дома

Брзо, лесно, едноставно, а за намирниците не мора да одите во маркет бидејќи сигурно ги имате дома. Направете вкусни јајца со сланина, кои ќе ве наполнат со енергија.

Состојки:

  • 2 јајца 
  • 100 гр сланина
  • зелена салата 
  • леб по желба 
  • малку сол

Поготовка:

  1. Во загреана тава со масло се пржат најпрво сланината, па потоа и јајцата. 
  2. Се става јајцето со сланината на кришка леб. 
  3. Како прилог се прави зелена салата. 
  4. Вкусот е одличен!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Печена пица палачинка

Пица на два ката

ВИДЕО: Рецепт за пица кој не се пече во рерна

Домашна пица капричиоза

Посна пица

Вистински пица деликатес

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате