Генијална ручек идеја: Шпагети во црвено вино

Генијална ручек идеја: Шпагети во црвено вино

Шпагети, зачини, црвено вино, кромидче…тоа е се што ви треба за тестенини со неодолив вкус. Ако помисливте дека сте го испробале и направиле секој рецепт за тестенини, ова видео ќе ве премисли.Погледнете ја детално подготовката во наредното видео:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text