ВИДЕО: Немате идеја што да каснете? – три брзи оброци во шолја

ВИДЕО: Немате идеја што да каснете? – три брзи оброци во шолја

Сите се соочуваме со рокови пред кои сме ставени, недостаток на време и многу обврски. Постојано трчаме да најдеме простор да ги завршиме обврските, работата, а воедно и да му се посветиме на семејството. Ако немате многу време за готвење, а огладневте, ова се неколку оброци кои се подготвуваат многу брзо, и тоа во шолја, со евтини намирници.Се што треба да направите е да го погледнете видеото:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Имате бајат леб дома? – наместо да го фрлате направете деликатес

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Еве ги новите цени во Грција

 

singlepost_text