Овој витамин е спасот: Еве што да правите наместо да се изгладнувате со диети

Овој витамин е спасот: Еве што да правите наместо да се изгладнувате со диети

Постои начин да го доведете телото во топ форма и без да се изгладнувате и да држите диети. Потребен ви е само еден витамин кој ќе ви помогне да ја одржите тежината и да не накачувате повеќе килограми.

Се работи за витаминот Б12 со кој е богат зеленчукот и млечните производи.

Така, се препорачува да јадете спанаќ, риба, млеко,сирење, јајца, соја и школки.

Повеќе вести на Готви.мк

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

singlepost_text