ЧИНИЈА ПОЛНА ВИТАМИНИ: Авокадо и јајца – и вкусно и здраво

ЧИНИЈА ПОЛНА ВИТАМИНИ: Авокадо и јајца – и вкусно и здраво

Ви нудиме одличен појадок кој долго ќе ви остане во мислите. Авокадото е овошје кое има повеке калиум од бананите, а преполно е и со масти неопходни за телото. Тие се грижат срцето да ви остане здраво.Од друга страна, јајцата се една од најздравите намирници на светот, полни со витамини и протеини.

Погледнете го следното видео и дознајте како да го направите највкусниот и воедно најздравиот појадок од кој ќе си ги излижете прстите.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Декорација која се прави за минута, а ќе ги воодушеви сите

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Цел живот погрешно сме јаделе лубеница – еве како треба (видео)

Ова сигурно не сте го пробале – Ќебапчиња од компири

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути