Циметот нека ви стане честа намирница во исхраната – еве зошто

Циметот нека ви стане честа намирница во исхраната – еве зошто

Циметот е зачин кој има одличен вкус, дава одличен шмек, а воедно е и многу здрав.
Помага во лечењето на артритис, како и ги ублажува болките во мускулите. Има силно својство на ублажување болка, а има и антибактериски дејства во себе.
Спречува инфекции на уринарниот тракт, кариес и разни заболувања.
Сепокажал како делотворен и при исфрлањето на бактеријата Ешерихија Коли која е опасна по здравјето.

Поврзани вести на Готви.мк:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text