Акните ќе исчезнат како со магично стапче: Лекот го имате во кујната

Акните ќе исчезнат како со магично стапче: Лекот го имате во кујната

Со помош на неколку намирници кои ги имате во кујната, можете да се ослободите од акните, кои не се проблем само за физичкиот изглед, туку и за самодовербата кај човекот, која е многу важен фактор во развивањето.Еве што би ви помогнало со овој проблем:

ПРОПОЛИС – едноставен и ефикасен, природен третман кој ги чисти акните како со волшебно стапче. Мачкајте ја кожата неколку пати на ден и ефектите ќе бидат видливи.

КРАСТАВИЦЦА – Маска од свежа краставица ја смирува кожата и спречува појава на црвенило и акни.

ЦИМЕТ И МЕД – Земјите од истокот го користат циметот помешан со мед за спас од акните на лицето.

НЕВЕН – Се препорачува два пати на ден, наутро и навечер да го измиете лицето со чај од невен. Има смирувачко дејство и затоа се употребува во козметичките препарати.

Повеќе вести на Готви.мк:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана