Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес го стресе Скопје

2,7 степени според Рихтер бил интензитетот на последниот земјотрес кој во 12:52 го стресе Скопје, покажуваат најновите податоци објавени од европската макросеизмичка опсерваторија.
Земјотресот бил со длабочина од 5 километри

Повеќе вести на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

singlepost_text