Еве како да направите ВКУСНИ шкотски јајца! (ВИДЕО)

Еве како да направите ВКУСНИ шкотски јајца! (ВИДЕО)

Варени јајца, мелено месо, зачини, презла и масло за пржење – тоа е се` што ќе ви треба за подготовка на ова вкусно јадење.

Можете да ги јадете топли или ладни, можете да ги понесете како ужина, или да ги сервирате во комбинација со некоја добра салата.

На видеото во прилог погледнете како да ги направите:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

singlepost_text