Спас за менструалните болки на жените: Јадете ја оваа намирница за здравје

Спас за менструалните болки на жените: Јадете ја оваа намирница за здравје

Јадете копар и живејте здраво. Копарот е супер намирница која помага при многу состојби и болести.Копарот помага побрзо да се свари храната во организмот, штити од канцерогени заболувања, и помага при болести на респираторниот тракт.

Исто така, спречува срцеви заболувања и го победува лошиот здив.

Копарот е особено корисен за менстуалните болки кај девојките и жените. Семето од копар поседува својства кои ја регулираат менструацијата. Растението исто така содржи фитоестрогени кои ги ублажуваат проблемите како предменструален синдром, нарушувања кај менопауза и други.

Копарот воедно е и моќен афродизијак.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

singlepost_text