Brunette sneezing in a tissue in the living room; Shutterstock ID 114498919; PO: today.com

ПОБЕДЕТЕ ЈА ЕСЕНТА: Природен сируп против настинка

Есента е период на настинки и групови, а за да се заштитиме и да си ги олесниме секојдневните активности, ви нудиме домашен сируп кој е многу ефективен.

Состојки:

  • 1 банана 
  • ½ авокадо 
  • ½ шолји кокосово масло 
  • ½ шолји млеко 
  • ½ лажица лимонов сок 
  • малку екстракт од бадеми

Подготовка:

  1. Се измешајте во блендер и испијте ја течноста. 
  2. Има навистина благотворно дејство.

Повеќе вести на Готви.мк:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

 

singlepost_text