Извадете ги капутите: Временска прогноза за цела недела

Извадете ги капутите: Временска прогноза за цела недела

Спремете ги јакните и капутите, не чека студ. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието. Ветерот ќе засилува најпрвин околу пладне на северот од земјата. Најмалку врнежи ќе има во централните делови и кон југоистокот.

Утринската температурата ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Во Скопје ќе  биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен северозападен ветер. Температурата ќе биде во интервал од 11 до 17степени.

Наредните денови не очекува уште поголем пад на температурите и дождливи денови.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

 

singlepost_text