Туна салата со пченка – еве зошто е здраво да се јаде

Туна салата со пченка – еве зошто е здраво да се јаде

 Ако сакате лесна и здрава салата, тогаш оваа е идеален избор за вас. Туна и пченка се одлична здрава и вкусна комбинација.

Состојки:

  • 1 конзерва туна
  • 1 конзерва пченка
  • 1 лимон
  • 1 кромид
  • 3-4 кисели краставички
  • 1 лажичка сол

Подготовка:

  1. Се соединуваат сите состојки освен лимонот во еден сад и се убаво се меша, се посолува и се става масло.
  2. Се додава и лимоновиот сок.
  3. Уживајте.

Оваа салата е особено здрава поради тоа што туната е богата со витамини, омега 3 масни киселини и протеини.

Повеќе вести на Готви.Мк.

Ќофтиња од тиквица

 

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Направете домашен песто сос со тестенини

 

singlepost_text