Совети за детоксикација на организмот: Цел живот мислиме погрешно

Совети за детоксикација на организмот: Цел живот мислиме погрешно

Факт е дека човекот со храната во организмот внесува потребни состојки, протеини, витамини, минерали…но внесува и штетни материи од кои треба да се ослободиме. Ова се неколку совети за детоксикација на организмот. За некои ќе се изненадите.Водата треба да ја пиеме само кога сме жедни.

Потребно е да се јаде што поедноставна и поприродна храна, по можност не преработена.

Потребно е да се внесува разнолика храна.

Јадете половина од вообичаеното за детоксикација.

Додајте природни зачини во јадењата.

Бидете физички активни.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Декорација која се прави за минута, а ќе ги воодушеви сите

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Цел живот погрешно сме јаделе лубеница – еве како треба (видео)

Ова сигурно не сте го пробале – Ќебапчиња од компири

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути