Сигурно не сте знаеле дека пица можете да направите и на ОВОЈ НАЧИН!

Сигурно не сте знаеле дека пица можете да направите и на ОВОЈ НАЧИН!

Повеќето луѓе сакаат пица? Една од големите работи во врска со пицата е што таа е лесно достапна. Можете да ја нарачате, или да ја купите смрзната па да ја загреете во микробранова. Но, постои и опција да ја направите сами, и тоа на многу лесен начин.

Во следното видео погледнете како да направите пица во својот дом користејќи само најосновни состојки,

Погледнете го видеото и направете вкусна пица уште денес…

Повеќе вести на Готви.мк

Вкусен појадок

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text