ТРИК: Разладете вино за само 7 минути!

ТРИК: Разладете вино за само 7 минути!

За брзо ладење на вино потребни ви се само кујнска крпа и седум минути. Тоа можете да го направите и со хартиени салфети, но мократа крпа се покажала како поефикасна.

Ако ви дошле гости, а вие сте заборавиле да го разладите виното, со овој трик ќе го решите проблемот. Можете да го користите во било каква прилика и за било кое вино.

Потребна ви е само кујнска крпа. Добро потопете ја во вода, но не ја цедете. Ставете ја на површина и замотајте го виното во влажната крпа. Ставете го шишето со крпа во замрзнувач 7 минути.

Вашето вино е разладено и подготвено за послужување, пишува Бизнис Инсајдер, кој го спровел овој експеримент.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти:

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Заврши „Пивофест 2016“, организаторите презадоволни – Колку пиво се испило?

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

singlepost_text