Имавте стресен ден? – оваа намирница е природен лек за смирување

Имавте стресен ден? – оваа намирница е природен лек за смирување

Ако сте имале напорен работен ден, имате многу обврски и сте под стрес, тогаш јадете ја оваа намирница и смирете си ги нервите без лекарства.Целерот е идеална намирница за  стресните денови. Има калиум и натриум, како и малку калории, па помага за смирување, концентрација, слабеење, како и отстранување на токсините од организмот..

Благодетите ќе ги почувствувате веднаш.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Декорација која се прави за минута, а ќе ги воодушеви сите

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Цел живот погрешно сме јаделе лубеница – еве како треба (видео)

Ова сигурно не сте го пробале – Ќебапчиња од компири

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

singlepost_text