Денот по утрото се познава: Појадок готов за 10 минути

Денот по утрото се познава: Појадок готов за 10 минути

Вкусен појадок кој со својата арома ќе ги примами вашите најмили да дојдат на трпеза.

Состојки:

 • 100 гр сирење
 • 100 гр шунка
 • 100 гр кашкавал
 • 2 лажици мајонез
 • 1 јајце
 • 1 лажица оригано
 • Леб
 • Јогурт
 • 2 дл млеко

Подготовка:

 1.  Лебот се става во млеко од двете страни, а за одозгора промешуваме јајца со јогурт и мајонез и ги додаваме сите други состојки.
 2. Со намазот ги премачкуваме кришките и ги ставаме во печна на 200 степени.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула