ВИДЕО: Примамливо, вкусно, шарено – работата во кујна претворете ја во забава

ВИДЕО: Примамливо, вкусно, шарено – работата во кујна претворете ја во забава

Направете супер декорации на колачиња во кои ќе уживате за време на викендот со своите најблиски. Изненадете ги и направете си ја работата во кујна вистинско уживање и забава.Се што треба да направите е да го погледнете видеото:

Повеќе вести на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

singlepost_text