Шолја какао нека ви стане навика – телото ќе ви биде благодарно

Шолја какао нека ви стане навика – телото ќе ви биде благодарно

Какаото е супер намирница која освен што е вкусна, исто така позитивно делува врз здравјето на човекот. Има 300 хемиски соединенија во себе, делува на работата на мозокот и не чува одслободните радикали.Какаото го намалува стресот и депресијата, го регулира нивото на шеќер, нивото на холестерол, и ја подобрува работата на мозокот и концентрацијата.

Исто така, ја прави кожата блескава и мека и го забавува процесот на стареење, Можеби најважно од сè, штити од мозочен и срцев удар.

Повеќе вести на Готви.мк:

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории