Јадете блитва – зелени листови полни здравје

Јадете блитва – зелени листови полни здравје

Доколку почесто ја внесувате блитвата во исхраната, телото ќе ви биде благодарно.Блитвата е лек за видот, бидејќи состојките кои ги има во себе ги лекуваат очите. Исто така, штити и од УВ зрачењата.

Ако сте непушач, а живеете со пушачи, консумирајте блитва која е богата со витамин А и помага да се ослободите од токсините.

Повеќе препораки на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text