ВИДЕО: Нема веќе мачење во кујната – вака најбрзо се чисти авокадо

ВИДЕО: Нема веќе мачење во кујната – вака најбрзо се чисти авокадо

Авокадото е здрава овошка, богата со витамини, минерали, десет пати повеќе калиум отколку бананите, и секако влакна кои го штитат здравјето.

Добриот плод е тежок за својата величина и не би требало да има дамки на него.

Еве како најбрзо да го исчистите авокадото.

Повеќе трикови на Gotvi.mk кои ќе ви ја олеснат работата: 

ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови

ВИДЕО: Декорација која се прави за минута, а ќе ги воодушеви сите

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Цел живот погрешно сме јаделе лубеница – еве како треба (видео)

Ова сигурно не сте го пробале – Ќебапчиња од компири

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

singlepost_text