Рецепт за вработени мајки: Брз ручек од кој децата ќе бидат сити

Рецепт за вработени мајки: Брз ручек од кој децата ќе бидат сити

 За сите мајки кои работат, ако немате време од работните обврски, ова е идеја за ручек за вас.

Состојки:

 • 250 гр сирење
 • 2 лажици магдонос
 • 1/2 лажици масло
 • 2 лукчиња
 • 8 парчиња шунка
 • 8 парчиња леб
 • 1 зелено јаболко
 • зачини

Подготовка:

 1.  Во чинија помешајте сирење, магдонос, лук и бибер.
 2. Загрејте тава со масло и на едно парче леб ставете две парчиња шунка, парче јаболко, смесата од сирењето и поклопете со уште едно парче леб.
 3. Ставете го сендвичот да се пржи неколку секунди.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

 

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Направете селска тава – одличен вкус со малку труд

Гнездо од компири со селско месо

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Селско месо по едноставен рецепт

Турли тава со пилешко месо

Печени шницли со зеленчук

Повеќе Gotvi.mk рецепти за главни јадења

 

singlepost_text