Оваа храна е полна калории – Eве што да избегнувате

Оваа храна е полна калории – Eве што да избегнувате

Иако сите го избегнуваме пржениот компир особено кога држиме диета, поради маснотиите, а и секако поради здравиот начин на живот, постојат намирници кои ги консумираме секојдневно мислејќи дека се здрави, а се поштетни и од него.Тоа вклучува салати со прелив, бидејќи таа има многу масти и киселини во себе и е калориска бомба. Затоа, додавајте си само маслиново масло и зачини.

Меѓу штетните јадења за кои мислиме дека се поздрави од компирите спаѓаат и супите бидејќи освен ако не си направите домашна супа, готовата има 50 калории во чинија.

Исто така и крокетите имаат иста количина калории како и компирите.

Повеќе поврзани статии на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко