Со нож пресекол пиперка. По ова, секогаш ќе го користите овој феноменален трик! (ВИДЕО)

Со нож пресекол пиперка. По ова, секогаш ќе го користите овој феноменален трик! (ВИДЕО)

Сечењето пиперки знае да биде прилично тешко. Многу се тврди, па добро ќе се измачите додека ги исечете, а кога конечно ќе го направите тоа, нивните семки ќе се растурат на сите страни!

За среќа, тука е популарниот Јутјубер, Дејв Хакс кој ќе ви покаже еден едноставен начин како да исечете пиперки без проблем.

Погледнете го видеото:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text