October 1997, Westfield, Vermont, USA --- Autumn Leaves and Trees in Vermont --- Image by © Michael S. Yamashita/CORBIS

Викенд временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер.Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 22 до 29 степени.

Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

Без промени времето ќе биде до недела, односно сончево со свежи утра и со благо покачување на дневната температура, а од недела се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд

Повеќе вести на Готви.мк:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text