РЕЦЕПТ ЗА ЗДРАВЈЕ ОД НАШИТЕ БАБИ: Ова масло лечи се

РЕЦЕПТ ЗА ЗДРАВЈЕ ОД НАШИТЕ БАБИ: Ова масло лечи се

Кантарионот е лек за се, има антибактериско и антивирусно дејство, а воедно и е корисно за секакви рани и изгореници. Затоа направете си масло кое ќе ви биде лек за се.

Состојки:

  • Масло за готвење или маслиново
  • Кантарион

Подготовка:

  1. Купете или наберете кантарион и искористете ги жолтите цветови. Ставете ги во маслиново или некое друго масло. Ставете во стаклено шише, покријте со газа и оставете ги да отстојат 40 дена на сонце.
  2. Кога маслото ќе добие темно црвена боја е спремно за користење
  3. Ставете го во фрижидер.
  4. Верувајте, има лековити својства!

Повеќе вести на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

singlepost_text