Работите пред компјутер? Ова е совршен ручек за на работа

Работите пред компјутер? Ова е совршен ручек за на работа

Ако се мислите што да јадете додека сте на работно место, ова е решението за вас.

Состојки:

  • 1 тегла која се затвара
  • нудли
  • 1 шолја грашок
  • 1 кромид
  • пилешка супа
  • парче пилешко месо

Подготовка:

  1. Во теглата ставете го грашокот, па додајте ја супата од ќесе, исцепканото пилешко, кромидот, и по желба зачини.
  2. Ставете ги и нудлите.
  3. Затворете ја теглата и понесете ја на работа. Ставете само врела вода кога ќе огладнете и уживајте во вкусот.

Повеќе идеи за ручек на Готви.мк:

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Направете селска тава – одличен вкус со малку труд

Гнездо од компири со селско месо

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Селско месо по едноставен рецепт

Турли тава со пилешко месо

Печени шницли со зеленчук

Повеќе Gotvi.mk рецепти за главни јадења