Истурила лименка кока-кола на пилешкото месо. По ова, веднаш ќе одите во кујна!

Истурила лименка кока-кола на пилешкото месо. По ова, веднаш ќе одите во кујна!

Благодарение на онлајн шоу за готвење „CookingWithMayLynn“, научивме дека едноставна комбинација на соја сос и кока-кола го претвора вашето пржено пилешко месо во вкусно јадење.

Сокот на месото ќе му даде перфектен вкус, а кожата ќе биде совршена, свежа и крцкава.

Погледнете го рецептот:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Пилешко месо со растопена зденка – звучи примамливо, нели?

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО: Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

singlepost_text