Лимонада со мед – Најдобра напивка за почеток на денот

Лимонада со мед – Најдобра напивка за почеток на денот

Магичната комбинација од вода, мед и лимон е одлична за вашето здравје. Поради тоа, наместо шолја кафе, започнете го денот со чаша вода во која сте додале лажичка мед и малку сок од лимон.

Еве како оваа вкусна напивка влијае на вашето здравје:

– помага при слабеење
– ги елиминира токсините од организмот
– ја ублажува кашлицата
– го зајакнува имунитетот
– го забрзува метаболизмот
– ублажува напнатост
– го елиминира лошиот здив

За максимален ефект од оваа ароматична напивка, испијте ја пред доручек и пред да ги измиете забите.

Потребни ви се 230 мл вода на собна температура, сок од половина лимон и лажичка мед. По овој пијалак не пијте ништо еден час.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text