Ќе ве освои на првиот залак: Две состојки за есен без настинки

Ќе ве освои на првиот залак: Две состојки за есен без настинки

Оваа вкусна и чудесна мешавина може да си ја подготвите дома и тоа само од сусам и мед. Комбинацијата ќе ве освои уште со првото залче.Фитостеролите, состојките кои имаат хемиска структура слична на холестеролот, кога се во доволна мера присутни, го редуцираат нивото на самиот холестерол. Најмногу фолестерол има во сончогледот, додека сусамот има најголемо вкупно количество.

Има антибактериско дејство, слично е на пеницилин, го штити здравјето, го подобрува имунитетот.

Измешајте ги овие две намирници, консумирајте по една лажица на ден и живејте здраво.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови

ВИДЕО: Декорација која се прави за минута, а ќе ги воодушеви сите

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Цел живот погрешно сме јаделе лубеница – еве како треба (видео)

Ова сигурно не сте го пробале – Ќебапчиња од компири

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути