Извонреден рецепт за печен грав (ВИДЕО)

Извонреден рецепт за печен грав (ВИДЕО)

Рецепт кој нема да ве остави рамнодушни, совршен е, задолжително пробајте го!

Состојки:

 • 500 гр грав
 • сол
 • магдонос
 • пипер
 • мелен бибер
 • пиперка
 • ловоров лист
 • 1 главица лук
 • масло
 • 3 главици кромид
 • 1 праз
 • 1 зелена пиперка
 • бибер во зрно

Начинот на подготовка детално погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text