Hard-boiled brown eggs

Ги фрлате лушпите од јајцата? Правите огромна грешка

Доколку ги фрлате лушпите од јајцата правите огромна грешка. Тие може да се искористат за многу нешта во домот. Просечен човек годишно јаде до 200 јајца и ги фрла сите лушпи без да знае каков благодет може од нив да има во домот.Лушпите може да ги искористите како ѓубриво. Доколку ги сомелете лушпите и ги ставите во некое растение дома или во дворот, ќе забележите позитивни промени.

Ако сакате да им помогнете на малите врапчиња и птици да преживеат, сомелете лушпи и  нахранете ги со нив.

Исто така и земјата околу цвеќињата дома може да ја покриете со лушпи од јајце за естетски да изгледа поубаво во домот.

Повеќе вести на Готви.мк:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?